Araç far parlatma

Araç far parlatma

Araç far parlatma

Araç farları bir müddet sonra eski parlaklığını kaybeder. Böyle bir durumda vakit kaybetmeden araç far parlatma işlemini yaptırmalısınız. Araba farı parlatma işlemi uygulanmayan arabaların farları gece seyahat edenler için tehlike oluşturabilir. Kirli ve sararmış farlardan yeterince ışık yansımadığından dolayı görüş mesafesi de ciddi derece azalmaktadır. Bu durumda matlaşıp sararan ve sizi tehlikeye sokan farları yenisi ile değiştirmeniz ya da araba far parlatma işlemi uygulamanız gerekir.

Çok fazla sararmış farların eskisi gibi parlak olmasına imkan veren bir uygulama olduğunu söylesek ne yapardınız? Evet, yanlış duymadınız. Oto cam farları çok fazla kirlendi diye artık çok fazla bir ücret ödeyerek komple far değiştirmenize gerek kalmadan far parlatma uygulaması ile farların eskisi gibi parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Araç far parlatma nasıl yapılır video anlatım

Arç far parlatma hakkında burada elimizden geldiğince birçok detaya yer verdik. Yazı okumaktan çok fazla hoşlanmayan kişiler için de araç far parlatma videosu çektik. Video da far parlatmanın nasıl yapıldığını, farlara temizlik yapılmadan önceki hali ile sonraki halini görebilecek ve far parlatmanın nasıl mücizevi birşey olduğunu gözlerinizle göreceksiniz.

Bu video da neler var?

 • Far parlatma yapılmadan önceki hali,
 • Temizleme öncesi genel kontrol,
 • Araç boyasına zarar gelmemesi için alınan önlemler,
 • Far parlatma da hangi makinenin kullanıldığı anladılmaktadır.

Far parlatma nasıl yapılır?

Bildiğiniz üzere internet üzerinde ufak bir araştırma yaptıysanız sararmış far temizleme adı altında binlerce paylaşımın olduğunu kolaylık görebilirsiniz. Bizler sizleri sadece birkaç gün sonra tekrar eski haline gelen far temizleme yöntemleri ile oyalamıyor ve gerçekten de işe yarayacak far parlatma yöntemini açıklamak istiyoruz.

Far parlatma için gelen aracın farları öncelikle uzman ekip arkadaşımız tarafından karşılanıp farların kirlilik kontrolü yapılır. Oto far camında bulunan sararmalar farın iç tarafında mı yoksa far camının üzerinde mi olduğu büyük bir dikkatle kontrol edilir. Far parlatma işlemi yaptırılmak istenen otomobilin daha öncesinde far parlatma işleminin uygulanıp uygulanmadığı araç sahibine sorulup onay alınır. Ardından ekip arkadaşlarımız 1,5 – 2 saat kadar sürece far parlatma işlemine başlayacaklardır.

Matlaşmış far parlatma işi uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Firmamıza bağlı olan ekip arkadaşlarımız sadece far temizleme ve far parlatma işini yaptıklarından dolayı bütün enerjilerini ve bilgileri sadece far parlatma üzerinde harcadıkları için ortaya çok titiz bir işçilik çıkmaktadır. Araba far camı parlatma işlemi uygulandığında arkadaşlarımızın ne kadar profesyonelce davrandıklarına şahit olacaksınız.

En iyi far parlatma yöntemi

araç far parlatma

Şu anda piyasa da olan o kadar çok far parlatma yöntemleri var ki anlatamam. Bu yöntemlerin bazıları halk dilinde etkili olduğu söylenip amatörce far parlatma işini yapanların dışında sadece araç sahipleri tarafından kullanılır. Bazı yöntemler de ciddi olarak far parlatma ile ilgilenip geçimini sağlayan esnaflar tarafından yapılmaktadır.

Bu far yöntemlerin dışında şu anda piyasa da olan ve bizim bildiğimiz en iyi far parlatma yöntemi elbette buharlı far temizleme yöntemidir. Bu yöntemin dışında uygulanan işlemler çok zaman geçmeden farların eskisi gibi sararıp solmaya başladıklarını görmekteyiz.

Yapılan Far parlatmanın garantisi var mı?

Firmamız tarafından buharlı far parlatma yapıldığı takdirde araç ve modele bağlı olarak garanti vermekteyiz. Bizim kullandığımız araba farı parlatma ilacının şu anda piyasada olup en pahalı ve en iyi ilacın kullanıldığı ifade etmek isterim. Bizim verdiğimiz far parlatma garantisinin de yaptığımız titiz işçilikten yanı sıra kullandığımız ilaç markasına güvendiğimizden dolayıdır. Sararmış far parlatma yapıldıktan sonra araç farını yenisinden ayırt edemeyeceksiniz.

Far parlatma işlemi yapılan bazı motorlu araç modelleri

 • Otomobil
 • Otobüs
 • Kamyonet
 • Motosiklet
 • Kamyon
 • Çekici (Tır)
 • Arazi taşıtları
 • İş makineleri
 • Araç çekicileri
 • Deniz araçları

Far parlatma hangi araçlara uygulanıyor?

Bizler far parlatma hizmetini far camları polikarbon olan bütün araçlarına uyguluyoruz. Çok eskiden far camları bildiğimiz doğal camlardan yapılırdı. Yalnız şu anda (klasik ve çok eski model araç olmadığı sürece) piyasada olan bütün araçların far camları polikarbon maddesinden yapıldığından dolayı marka ve modeli ne olursa olsun araç far parlatma uygulamasını yapmış oluyoruz.

Bütün motorlu araçların farlarını buharlı far parlatma tekniği ile ilk günkü parlaklığına kavuşturabiliyoruz. Bizimle dilerseniz iletişime geçerek aracınızın marka ve modelini bizler ile paylaşırsanız far parlatma fiyatı ile ilgili olarak çalışma arkadaşlarımız sizleri bilgilendirecek ve en uygun zaman için randevunu oluşturabileceklerdir.