Buharlı far temizleme

Buharlı far temizleme

Buharlı far temizleme

Sararmış farları buharlı far temizleme ile eski haline getiriyoruz desek inanır mısınız? Araç farları bir süre sonra sararıp matlaşmaya başlar. Buharlı far temizleme İstanbul servisi ile yapılan bu yöntem sayesinde araç farları eskisi gibi parlak ve orijinal rengine dönecek. Avrupa da ve Türkiye’de uygulanan far temizleme metodu ile matlaşan farları artık unutun.

Çünkü çok fazla sararmış farları bile ilk günkü gibi parlak yapabilir. Far camlarına buhar makinesi tutulduğu zaman makinenin içerisindeki buharın araç farının rengini değiştirdiğini görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Bizler İpek far temizleme servisi olarak en etkili buharlı far temizleme İstanbul içerisinde uygulanmaktadır.

Buharlı far temizleme nasıl yapılır?

Sararmış farlara uygulanan far parlatma işlemi için kullanılan ürünler tek set halinde alınır. Far temizleme seti diğer far temizleme yöntemlerine göre pahalı olduğu için genellikle profesyonel anlamda far temizleme işi ile ilgilenen firma ve dükkanlar tarafından satın alınır. Kutunun içerisinde buharlı far temizleme makinesi, far temizleme ilacı, zımparalar, maske, ve bazı çeşitli ürünler bulunur. İşte size buharlı far temizleme nasıl yapılır bir, bir açıklıyoruz;

  1. İlk önce oto far camlarının yüzeyleri ve kullanılacak zımparalar ıslatılır.
  2. Hafif bir şekilde fazla bastırmadan far camları baştan sona doğru zımparalanır.
  3. Sararmış kirli olan farların zımparalanması bittiğinde buharlı far makinesine far temizleme ilacı konulur.
  4. Cihazı elektrik fişine veya aracın aküsüne bağlanarak buhar makinesinin içerisindeki ilacın buharlaşması beklenir.
  5. Gözle görülmeyen buharı elinizle dokunarak hafif hissettiğinizde zımpara işlemi uygulanan farlara buhar makinesi tutulur.
  6. Buhar far temizleme makinesinden far camlarına değdiğinde farların nasıl tertemiz ve parlak olduğuna inanamayacaksınız.
  7. Bütün farlar bu şekilde temizlendiği zaman birkaç dakika sonra aracınızı farları tertemiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Buharlı far temizleme yapılan farlar eskisi gibi matlaşır mı?

Far temizleme İstanbul ve diğer iller de en çok tutulan ve profesyonel anlamda çok iyi sonuç alınan yöntemlerden biri sadece ve sadece buharlı far temizleme tekniğidir. Sizler bu far parlatma işlemini profesyonel olarak bu işi yapanlardan destek almanız durumunda sizlere zaten 1 veya 2 yıl garanti vereceklerdir. Yani sizler uzun süre boyunca ya da belki arabanızı satıp yeni bir tane araba alıncaya kadar araç farları tertemiz kalacaktır.

Buharlı far temizleme yapılan farlar eski haline dönmez ya da dönmesi uzun zaman alabilir. Yalnız Araç Farları neden sararıp matlaşır? konusunu okumanızda fayda var.

Buharlı far parlatma işlemi far camına zarar verir mi?

Buharlı far parlatma işlemi kesinlikle far camlarına zarar vermez. Aksine farlar ilaç öncesi zımparalanıp tertemiz yapıldığı için farlar çiziklerden, lekelerden ve sararmış yüzeyden arındırılmış olacak. Buhar ile far parlatma en son yapılan işlemdir. Buhar makinesinden çıkan duman farlara zarar vermez.

İstanbul buharlı far temizleme garantili mi?

Evet. Buharlı oto far camlarına yapılan işlem garantili yapılmaktadır. Bizler firmamız tarafından bir işlem uygulandığı zaman kullandığımız ilacın türüne ve işlem uygulanan aracın marka ve modeline göre bir garanti süresi vermekteyiz. Bu süre araç markasına göre değişmektedir. Yalnız her arabanın far temizliğini yaparken kesinlikle bir garanti süresinin olduğunu söylemek isterim. Bu konuda içiniz rahat olsun.

Buharlı far temizleme İstanbul ilçeleri

Araç far temizleme hizmeti verdiğimiz İstanbul ilçeleri; Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve son olarak Zeytinburnu ilçesi...