Far camı temizleme

Far camı temizleme

Far camı temizleme

Otomobillerin far camları sarardığı zaman önünüzü görmekte zorlanırsınız. Buna çözüm olarak far camı temizleme yaptırmalı ve size yakın olup oto far temizliği yapan yerler ile görüşme sağlamalısınız. Aracınız her ne kadar yeni ve diri gibi görünse de far camları kısa zaman içerisinde eski parlaklığını kaybederek sararmaya başlar.

Hava sıcaklıklarının çok fazla olduğu bölgeler de far camı temizliği daha sık yapılmaktadır. Çünkü aşırı sıcaklar ve farı yaktığınız da ikisinin vermiş olduğu sıcaklık diğer bölgelere göre ikiye katlandığından dolayı far camı parlatma daha da sıklıkla yapılan işlemler arasındadır. Sizin de aracınızın farları çok temiz durmuyorsa ve özellikle geceleri seyahat ederken yağmurlu havalarda önünüzü çok fazla göremiyorsanız mutlaka far camı temizliği yaptırmanız gerekir.

Far camı temizliğinde en etkili yöntem

Oto far camı temizleme diye internetten merak edip araştırma yaparsanız çok fazla far camı temizleme seçeneklerinin olduğunu görebilirsiniz. Geçmişten günümüze uzun yıllar boyunca sararmış farların temizlenmesi konusunda yüzlerce metot denendi. Birbirinden farklı far camı temizleme uygulamaları yapıldı. Yalnız bütün far temizleme uygulamalarını ele alıp incelediğimizde hiç biri kalıcı olmadı desek yerinde bir cümle kullanmış oluruz. Son zamanlar da en etkili far temizleme yöntemi olarak bilinen buharlı far temizleme ile far camları artık garantili bir şekilde hem parlatılıyor hem de ilk günkü temizliğine geri döndürülüyor.

buharlı far camı temizleme

Güneşten sararmış farları temizlemek için garantili olarak işlem yapılan buharlı far temizleme yöntemi ile far camı temizlemeyi tercih edebilirsiniz.  

Far camı temizliği neden bu kadar önemli?

Farlar aslında araçların hem daha güzel görünmesini sağlamak hem de güvenli sürüş için çok önemli bir otomobil parçasıdır. Gündüz bile seyahat ederken araçta gündüz far varsa yakmalı eğer gündüz farı yoksa normal kısa farlarınızı yakmanız daha güvenli bir sürüş için çok önemlidir. Önünüzdeki aracın sizi fark etmesi, sollamaya geçmeye çalışan aracın sizi hemen görmesi, arkadan gelen aracın stoplarınızdan ne zaman frene bastığınızı görmesi için araç farlarının temiz olması gerekir.

Güneşten yanan ve sapsarı olan far camlarından ışığın geçmesi çok zordur. Özellikle gece yol çizgileri çok iyi görünmeyen yollarda ve özellikle yağmurlu havalarda kirli farlar ile seyahat edip ilerlemeniz zor olacaktır. Bunun için sararmış farları ilk önce far camı temizleme yöntemi ile far camı temizliğini yaptırmalı, eğer farlar temizlenmezse o zaman farları tamamen değiştirmeniz gerekir. Yüksek far maliyetlerden kurtulmak ve daha güvenli bir sürüş için ilk önce oto far temizleme yaptırmalısınız.

Oto far temizliği

Far camı temizleme yapılan farlar ile önünüzü çok net görürsünüz.

Geceleri seyahat etmeyi daha çok sevecek ve kendinize güveniniz artacaktır.

Önünüzdeki araç sizi hemen fark eder ve hatalı sollamaya geçmez.

Yağmurlu havalarda daha net görüş açısı sağlar.

Far camı parlatma yapılan araç ile yol çizgileri daha belirgin olur.

Aracınız daha güzel ve yepyeni görünecek.

Oto far camı temizleme nasıl yapılır?

Araç farlarının üzerinde yaklaşık 14 kat vernik katmanı olur. Bu katmanların en üstünde bulunan bölgede sararma başladıysa sizler su zımparası ve pasta cila makinasının ucuna zımpara takarak farın sararmış olan ve diğer temiz görünen bölgenin tamamını zımparalamalısınız. Zımpara çekildiğinde farın üst kısmında bulunan 1 vernik katmanı kaldırılır ve güneşten hiç etkilenmeyen bir katman ortaya çıkar.

Son olarak far tertemiz su ile yıkanıp kurumaya bırakıldıktan hemen sonra buharlı far temizleme işlemine geçilir. Far temizleme makinesinin içerisine yeteri kadar far parlatma ilacı konulur. Far camı temizleme makinesinin içerisinde bulunan ilacın çok ısınıp buhar yapmasından sonra makine zımparalama işlemi yapılan fara çok yaklaştırılır. Makinenin içerisinden çıkan far temizleme ilacı fara sinerek farı tertemiz yapmaktadır. Far camı temizliği bittikten 5 dakika sonra yola çıkabilir ve dilerseniz aracınızı fırçasız bir şekilde çizmeden yıkayabilirsiniz.

Oto far camı temizleme, far camı temizliği ve far camı parlatmanın dışında diğer hizmetlerimizi incelemek için aracfartemizleme.com/hizmetler kategorisine ulaşabilirsiniz.