Ford Mondeo far temizleme

Ford Mondeo far temizleme

Ford Mondeo far temizleme

Ford otomobil markasının belki de en güzel olan modellerinden biri de Mondeo modelidir. Bizler de Sultangazi’den bizlere ulaşan müşterimizin Ford Mondeo far temizleme işlemini yaptık. Far temizliğini yaparken neler ile karşılaştığımızı ve diğer marka araçlardan bir farkı olup olmadığını sizlere içtenlikle açıklamak isteriz.

Ford Mondeo araç far temizleme işlemlerini buharlı far temizleme yöntemi ile yaptık. Diğer uygulamalar da olduğu gibi öncelikle aracın güvenliğini sağlamak, aracın boyasına zarar gelmemesi için kaliteli kağıt bant ile boya olan yerleri bantlamak ve işlemlere başlamadan önce Mondeo marka aracın far kirlilik tespiti yapılmaktadır.

Ford Mondeo far temizleme işlemini yapan ustamızın görüşleri

Öncelikle Ford otomobil markasının Mondeo modeli piyasanın en sağlam ve en güzel kasaya sahip sayılı araçlardan olduğunu ifade etmek isterim. Ford mondeo marka aracın farlarını temizlemek diğer marka araçlara göre biraz daha zahmetlidir. Bu aracımızın far temizleme işlemini yaparken dikkatimizi çeken bazı detaylar oldu.

ford mondeo far temizleme

Ford Mondeo araç farları diğer bazı markalara göre zımpara ile temizlemek pek mümkün olmuyor. Zımpara işlemine başladığınız da diğer markalar da hemen far da beyazlık meydana gelip kirlerin aktığını görseniz de, Mondeo marka aracın far temizliği yaparken çok fazla zımpara çekmemize rağmen far da ki beyazlığın çok az olduğunu ve sarı kirin kolay çıkmadığını gördük.

ford mondeo arac far temizleme

Yaklaşık 90 dakika boyunca far zımpara işlemi ve buharlı far temizleme tekniği ile fara vernik katmanı atılma işlemi sördü. Farlar ilk günkü gibi yepyeni olup sarılıktan eser kalmadı. Yalnız Bu süre zarfı içerisinde farların zımparaya karşı direnişi hayret verici bir olay olarak görmekteyiz.

ford mondeo sararmış far temizleme

Ford mondeo far temizleme işlemini her ne kadar uzun sörmüş olsa da farları tertemiz görmek bizleri oldukça memnun etti. Bu da demek oluyor ki Ford Mondeo aracın farları çok sağlam ve zımparaya karşı aşırı derece de sert bir yüzeye sahip olduğu anlamına gelmektedir.

Sizler de Ford Mondeo veya başka araç modellerinin far temizliğini yaptırmak isterseniz far temizleme fiyatı sayfamıza göz atabilir veya araç far temizleme sayfasından ayrıntılı bilgiye ulaşıp far temizleme videosunu izleyebilirsiniz.